Rekordai

Labirintų parkas rekordai
Rekordai

„Labirintų parkas“ Anykščiuose jau nuo 2014 metų skatina aktyvų laisvalaikio praleidimą ne tik džiugindamas lankytojus populiariais atrakcionais ir pramogomis, bet ir įvairiausio sudėtingumo labirintais, kurie šiais metais tapo rekordiniai. Jie yra pagrindinės parko pramogos, kurios išskiria Labirintų pramogų parką iš visų, tiek Lietuvoje, tiek Pabaltijo šalyse esančių pramogų parkų. Šiuo metu mūsų sąraše puikuojasi net TRYS registruoti Lietuvos rekordai!

Kiekvienas parko labirintas yra skirtingas ir unikalus, sugalvotas paties parko vadovo Deivido Dilio. Jis, kartu su komanda, labirintą sukuria ir savo rankomis perkelia iš piešinio į realybę. Todėl klaidžiojant juose kiekvienas parko lankytojas gali išbandyti savo orientacinius įgūdžius ir įvertinti paties parko įkūrėjo sugalvotų labirintų klaidumą. Šiuo metu Labirintų pramogų parke yra kukurūzų, kanapių, trys skirtingi karklų labirintai, smagiausias emocijas sukeliantys juostelių ir veidrodžių labirintai, bei meditacinis – energetinis labirintas.

1. 2021 m. Didžiausias Lietuvoje kukurūzų labirintas

Kukurūzų labirintas. Jis mums turi ir simbolinę reikšmę – tai pirmasis labirintas, nuo kurio prieš daugiau nei dešimtmetį parko įkūrėjui Deividui kilo idėja sukurti visą Labirintų parką. Siekti rekordo – taip pat vadovo idėja, kurios įgyvendinimą lydėjo daug bendro mūsų kolektyvo darbo. Vyko sklypo matavimai, labirinto braižymas, tikslus labirinto perkėlimas nuo popieriaus lapo į beveik 4 ha dydžio kukurūzų lauką, takų lyginimas ir pritaikymas lankytojų vaikščiojimui. Dar saulei tekant pats vadovas kartu su kolegomis matavo ir pjovė kukurūzų labirinto takus. Žinoma, rekordų siekimo procesas neapsiėjo ir be papildomų rūpesčių – konsultuojantis su rekordus registruojančios įmonės atstovais sužinojome, kad rekordui pritrūkome 500 m!

Kadangi oficialūs matavimai jau buvo suplanuoti, turėjome skubiai priimti sprendimą ar keliame rekordo siekimą kitiems metams, ar pjauname papildomus takus. Vienas iš kolegų tvirtai tarė – darom! Personalo vyrai pasiryžo skubėdami papildyti labirintą trūkstamais metrais. Svarbu paminėti, kad norėdami spėti viską atlikti laiku, nebuvo laiko laukti saulėtų dienų todėl personalas dirbo per stipriausią lietų. Rezultatas – plius 672 metrai ir bendras labirinto takų ilgis siekia 2272 metrus!

Todėl dabar norime pasidžiaugti, kad 2021 metais „Labirintų parke“ galėjote aplankyti  rekordinio dydžio Kukurūzų labirintą, kurio plotas yra 3,8 ha, o takų ilgis net 2,27 km. Nesubėkite nusivilti, kad vėlesniais metais neturėsite galimybės išbandyti milžiniško kukurūzų labirinto! Kukurūzų labirintas kasmet papildo Labirintų pramogų parko teritoriją. Kasmet pats Deividas sugalvoja vis kitokį labirintą ir kartu su savo komanda jį išpjauna beveik 4 ha dydžio kukurūzais užsodintame lauke.

2. 2021 m. Didžiausias Lietuvoje karklų labirintas

Karklų labirintai yra vieni pirmųjų labirintų, nuo kurių prasidėjo Labirintų pramogų parko istorija. Iš karklų vytelių 2012 metais buvo supinti trys skirtingo dydžio, formų ir sudėtingumo labirintai. Labirintų autorius yra parko įkūrėjas ir vadovas Deividas Dilys. Nors parko teritorija nuo 2012 metų yra pasiketusi ir padidėjusi kone keturis kartus, karklų labirintai vis dar džiugina lankytojus savo unikalumu ir klaidumu. Vienas iš sudėtingiausių parke esančių labirintų yra Didysis Labirintas. Jis 2021 metais buvo atnaujintas: senieji karklai buvo išpjauti ir labirintas buvo visiškai naujai atsodintas. Labirintas atsinaujino ne tik  karklais, bet ir savo takais. Iš naujo buvo sugalvotas labirinto maršrutas, kuris anot lankytojų tapo dar sudėtingesnis! Šis labirintas savo unikalumu ir sudėtingumu taip pat patraukė VšĮ „Rekordų akademija“ dėmesį. Labirinto dydis yra 1977 kv. m, o takų ilgis siekia 951 metrą. Šį labirintą kasmet gali aplankyti kiekvienas Labirintų pramogų parko lankytojas.

3. 2023 m. Tėčio dienos rekordas – vienu metu daugiausiai vyrų pinančių kasas

Labirintų pramogų parkas nuo 2021 metų kasmet visas šeimas kviečia švęsti Tėčio dieną kartu. Šią dieną Tėčio dienos proga visi Tėčiai puošiami karūnomis, dalyvauja įvairiausiose rungtyse, kurių nugalėtojai būna apdovanojami smagiausiais ir vertingais prizais. Ir, žinoma, renkamas visų rungčių nugalėtojų nugalėtojas – SUPER TĖTIS.

Nuo pat pirmosios Tėčio dienos šventės šis renginys yra neįsivaizduojamas be šios šventės ambasadoriaus ir vedėjo Simono Urbono. Su kuriuo bendradarbiaujant ir buvo sugalvota idėja siekti naujo, unikalaus ir nusistovėjusius standartus laužančio rekordo – ,,Daugiausiai vyrų pinančių kasas” rekordo. Ir Jis buvo pasiektas! Rekorde dalyvavo 46 vyrai, kurie savo modeliams pynė kasas ne mažiau nei 1 minutę.  Daugiau apie rekordą rasite čia.

Nuoširdžiai dėkojame VšĮ „Rekordų akademija“ už palaikymą ir konsultacijas, MB „Versmena“ už nuoširdų bendradarbiavimą stengiantis, kad labirintų matavimai būtų sklandūs ir kuo tikslesni. Ypatinga padėka yra visam „Labirintų parko“ kolektyvui, kuriam žodis NEĮMANOMA tiesiog neegzistuoja!

Labirintų parkas – vieta, kurianti rekordus!